DOBRODOŠLI
    Nudimo Vam savremen medicinski i informacijski pristup, najbolje stručnjake, modernu opremu, ljubazno i stručno osoblje, fleksibilno radno vrijeme...
    Poliklinika FM postoji za Vas i zbog Vas!
    SPECIJALISTIČKE DISCIPLINE
    U poliklinici FM možete obaviti pregled iz slijedećih internističkih oblasti: kardiologija, endokrinologija, radiologija, angiologija, neurologija, urologija, artroskopija, fizijatrija. Kontaktirajte nas za više informacija.
    ORTOPEDIJA
    Poliklinika FM ima najbolje stručnjake i najbolje praktično iskustvo na polju ortopedske dijagnostika, fizikalnog tretmana i ortopedske hirurgije. Ako je potreban hiruški tretman, operativni plan i plan oporavka, poliklinika FM djeluje timski sve do oporavka ili potpunog ozdravljenja.

Pitajte doktora

Vi pitate - doktor odgovara.

Angiologija

Probleme i oboljenja cirkulacije ruku i nogu dijagnosticiramo pomoću savremene pretrage - color Dopplera - koja nam daje potpunu informaciju o stanju krvih sudova (arterija i vena).

Radi se o sljedećim pregledima:

• color Doppler krvnih žila nogu i stopala
  • color Doppler krvnih žila ruku i šake
  • color Doppler krvnih žila vrata

Ultrazvučnu dijagnostiku dojki provodimo također na krvalitetnom crno bijelom i color Dopplerskom ultrazvučnom aparatu.

Angiološki specijalistički pregled uz anamnezu, klinički pregled i niže navedene pretrage omogućava tačno postavljanje dijagnoze i liječenje bolesti krvnih žila.

Color Doppler (duplex) je neinvazivna dijagnostička pretraga krvnih žila ultrazvukom, koja mjerenjem brzine protoka krvi određuje stepen suženja ili proširenja krvne žile uz istovremeni prikaz unutrašnje stijenke krvne žile. Kod tumorskih promjena pregled krvnih žila unutar tumora omogućuje procjenu da li se radi o dobroćudnom ili zloćudnom tumoru.

Color Doppler arterija je pretraga koja omogućava tačnu anatomsku i funkcijsku promjenu na suženoj ili začepljenoj arteriji.

Color Dopper vena je pretraga koja omogućava dijagnostiku proširenih vena, te otkrivanje ugruška (tromba) unutar površnih i dubokih vena uz procjenu protoka krvi u venama.

Color Doppler trbušne aorte i arterija zdjelice je pretraga kojom prikazujemo trbušnu aortu (suženje, proširenje - aneurizma) te stepen suženja arterija zdjelice.

Color Doppler renealnih arterija je pretraga koja otkriva suženje na glavnim bubrežnim arterijama, što je često povezano s visokom tlakom kod mlađih osoba.

Color Doppler karotida, VB (vertebralnih arterija), TCCD (transkranijalni color Doppler):

• Dijagnosticira se stanje karotidnih i vertebralnih arterija u području vrata koje su zadužene za prehranu mozga. Dio unutar mozga dijagnosticira se pomoću transkranijalnog Doppler-a, koji također mjeri brzinu strujanja krvi te pokazuje stepen suženja krvnih žila.
  • Pretraga služi i za praćenje bolesnika kod kojih je već utvrđeno suženje karotida, te bolesnika kod kojih je izveden operativni zahvat na karotidnim arterijama.